deski sedesowe

DESKI SEDESOWE

Oferta desek sedesowych Masma obejmuje wiele modeli, które znajdują zastosowanie także w przypadku bidetów. Ich grubość, kształty i rozmiary dopasowane są do różnych wielkości misek ustępowych, zarówno tradycyjnych, jak i kompaktowych. Deski wykonane są z materiałów o różnej wytrzymałości i trwałości, co ma wpływ na komfort użytk...

DESKI SEDESOWE

Oferta desek sedesowych Masma obejmuje wiele modeli, które znajdują zastosowanie także w przypadku bidetów. Ich grubość, kształty i rozmiary dopasowane są do różnych wielkości misek ustępowych, zarówno tradycyjnych, jak i kompaktowych. Deski wykonane są z materiałów o różnej wytrzymałości i trwałości, co ma wpływ na komfort użytkowania i cenę. U nas znajdziesz również specjalne rozwiązania dla dzieci i osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Wymiary desek sedesowych

Gdy kupiłeś nową muszlę sedesową i planujesz zakup deski, wiedz, że deska sedesowa musi być dopasowana do długości i szerokości muszli. Pamiętaj zatem, aby przed zakupem zmierzyć: długość deski (od elementów mocowania do najdalszego przeciwległego punktu), szerokość deski (w najszerszym miejscu) i rozstaw śrub mocowania. Innymi słowy, należy ją zmierzyć w najszerszym i najdłuższym miejscu. Zebrane wymiary umożliwią ci prawidłowe dopasowanie deski.

Kształty desek sedesowych 

Aby kształt deski był dobrze dopasowany do miski WC, najlepiej obie części zakupić od tego samego producenta. Najczęściej do każdego modelu miski producent oferuje kilka modeli desek toaletowych różniących się od siebie nie tylko wyglądem, ale i funkcjami. 

Jeżeli zastanawiasz się jaki kształt deski wybrać, to na pewno określi go wygląd toalety i aranżacja łazienki. Kanciasta miska ustępowa z kwadratową deską sedesową idealnie nadają się do stworzenia nowoczesnej aranżacji. Deska sedesowa okrągła lub w kształcie litery D jest używana w toalecie o zaokrąglonych liniach. Opływowy kształt jest najbardziej uniwersalny.

Deski sedesowe - materiały

PLASTIK. Deski sedesowe z tworzywa sztucznego są bardziej popularne, ponieważ są tanie i dopasowane do większości muszli ceramicznych dostępnych w Polsce. W naszej ofercie znajdziesz deski z polipropylenu - takie jak RIVA - w przystępnej cenie, lecz mało wytrzymałe, z plastikowymi łączeniami. Łatwo można je zarysować i odkształcić pod dużym obciążeniem. Z kolei wykonany z duroplastu COLIBER jest wytrzymały i twardszy niż zwykły plastik. Posiada także solidne mocowania i właściwości antybakteryjne, dzięki czemu łatwo utrzymać powierzchnię toalety w czystości.

DREWNO. Nasza oferta obejmuje drewniane deski sedesowe wykonane z naturalnego drewna (buk, brzoza, jesion, gatunki egzotyczne) w różnych wykończeniach. Takie deski stanowią nie tylko funkcjonalne wyposażenie łazienki, lecz również ją ozdabiają. 

Zawiasy do desek sedesowych

Zawiasy do popularnych, tanich desek sedesowych mogą być wykonane z kruchego plastiku, natomiast w drewnianych lub z twardszego tworzywa sztucznego - z trwałej stali nierdzewnej. 

NIERDZEWNE ZAWIASY DO DESKI SEDESOWEJ WOLNOOPADAJĄCEJ. Większość toalet jest standardowo wyposażona w wolnoopadającą deskę sedesową. Ten typ desek wykorzystuje zawiasy hamujące dostępne w naszej ofercie. Do wyboru mamy trzy kolory: złoto, patyna, chrom.

Deski wolnoopadające zapobiegają trzaskaniu i uderzaniu deski o sedes oraz pomagają uniknąć przytrzaśnięcia palców małym dzieciom. Mogą służyć latami, należy jednak uważać, aby nie opuszczać deski na siłę, ponieważ może to spowodować ich uszkodzenie. Jednak nawet gdyby to nastąpiło, w naszym sklepie dostępne są części zamienne. 

Deski sedesowe - kolory

Wybór koloru to oczywiście rzecz gustu. Który pasuje do twojej łazienki: biały czy czarny? A może masz ochotę zaszaleć i wybierzesz różowy, niebieski, szary, zielony, beżowy, grafitowy, pastelowy? Drewniane deski sedesowe także  mogą mieć różne odcienie (od ciepłych i jasnych, po ciemne i chłodne). A może zainteresują cię deski zdobione motywami roślinnymi? Z naszych obserwacji wynika, że najpopularniejsze kolory to biel i czerń, ponieważ pasują do każdego wystroju łazienki i łatwo komponują się z armaturą, taką jak umywalka i wanna lub brodzik prysznicowy. Czarna deska sedesowa, choć rzadziej spotykana, to również doskonały wybór zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych łazienek.

Bezpieczeństwo w stosowaniu desek sedesowych

Deska sedesowa powinna być dostosowana do potrzeb małych dzieci, które samodzielnie korzystają z toalety. LOLY, czyli uniwersalna deska sedesowa, posiada siedzisko dla dorosłych oraz dodatkowe dla dzieci. Deska wykonana jest z twardego plastiku, z właściwościami antybakteryjnymi, dzięki czemu korzystanie z niej staje się komfortowe i higieniczne. Natomiast zamontowane do niej zawiasy spowalniają opadanie klapy, dzięki czemu nie przytrzasną dziecku palców.

More

deski sedesowe Ilość produktów - 4.

Subcategories

 • uniwersalne

  DESKI UNIWERSALNE

  W naszej ofercie znajdziesz deski dostosowane wielkością i kształtem do większości misek ustępowych dostępnych na rynku. Do wyboru mamy deski sedesowe z polipropylenu i z duroplastu (o podwyższonej trwałości). Kolory: od białego przez różowy, szary, po czarny. Gładkie lub wzorzyste.

 • drewniane

  DESKI DREWNIANE 

  Możesz wybrać deski pokryte specjalistycznymi lakierami doskonale chroniącymi drewno przed wilgocią. Wykonane z naturalnego drewna (buk, brzoza, jesion), barwione na 6 kolorów. Jak również deski z 6 gatunków drewna egzotycznego, wykonywane na zamówienie, dopasowane do każdego typu ceramiki. 

 • do ceramiki firmowej

  DESKI DO CERAMIKI FIRMOWEJ

  Tu znajdziesz deski pasujące do ceramiki firm: Alterna, Bellavista, Catalano, Cersanit, Cesame, Duravit, Dolomite, Deger, Faleri, Gala, Globo, GSI, Hatria, Hidra, Hybner, Ideal Standard, Jika, Kerasan, Koło, Laufen, Pilch, Olympia, Roca, Simas, Villeroy&Boch

 • specjalne

  DESKI SPECJALNE

  Deski sedesowe zostały wyposażone w kranik z dopływem ciepłej oraz zimnej wody, co umożliwia jednoczesne wykorzystanie muszli klozetowej jako bidetu. To doskonałe rozwiązanie do małych łazienek. 

  Deski dla osób niepełnosprawnych to produkt wysoko ceniony również przez osoby starsze. Dochowaliśmy wszelkich starań, aby był on bezpieczny i ułatwiał życie osobom o specjalnych potrzebach. Wykonany jest z trwałego i masywnego materiału, który nie złamie się podczas użytkowania. Zachowaliśmy również przerwę w owalu siedziska, która ułatwia dostęp do stref ciała wymagających umycia.

  Deska sedesowa dla dorosłych i dzieci to uniwersalna deska z siedziskiem dla dorosłych oraz dodatkowym miejscem dla dzieci. Wykonana jest z tworzywa o wysokich parametrach użytkowych, a zamontowane do niej zawiasy spowalniają opadanie klapy. Jej uniwersalny kształt pasuje do większości rodzajów ceramiki dostępnej na rynku europejskim

1 - 4 z 4